20:45 Malmo FF- VS -Salzburg
20:45 PFC Ludogorets Razgrad- VS -Steaua Bucuresti
20:45 Arsenal- VS -Besiktas
20:45 Bayer Leverkusen- VS -FC Koebenhavn
20:45 Athletic Bilbao- VS -SSC Napoli
International - AFC Champions League Final Stages
12:3022' FC Seoul0:0Pohang Steelers
14:00 Guangzhou Evergrande- VS -Western Sydney Wanderers FC
Argentina - Primera Torneo de Transiciоn
00:15FT Olimpo1:2Independiente
02:30FT Racing Club1:0Arsenal S.
22:00 Rosario Central- VS -Godoy Cruz Mza.
22:00 Atl. Rafaela- VS -Newells Old Boys
England - Capital One Cup
20:45 Aston Villa- VS -Leyton Orient
20:45 Birmingham City- VS -Sunderland
20:45 Bradford City- VS -Leeds United
20:45 Burton Albion- VS -Queens Park Rangers
20:45 Stoke City- VS -Portsmouth
International - Friendlies
18:30 Norway- VS -U.A.E.
Hungary - OTP BANK Liga
18:30 Ferencvaros- VS -Dunaujvaros Palhalma
Slovenia - Prva Liga
20:30 Koper- VS -Ol Ljubljana
Brazil - Serie B
00:30FT Boa Esporte Clube2:0Icasa
02:50FT Vila Nova1:2Portuguesa
International - CONCACAF Champions League grp. 2
04:05FT Deportivo Saprissa3:0Real Esteli FC
International - CONCACAF Champions League grp. 3
02:05FT New York Red Bulls2:0CD FAS
International - CONCACAF Champions League grp. 8
04:05FT CSD Comunicaciones1:1CF America
International - Copa Sudamericana
00:30FT Emelec2:1Aguilas Doradas
00:30Finished AP Deportivo Anzoategui5:6Universidad Catolica
03:00FT Deportes Iquique1:0Universitario
03:00FT Cerro Porteno0:1Rentistas
23:00 Cobresal- VS -General Diaz
23:00 Independiente del Valle- VS -Trujillanos FC
Denmark - DBU Pokalen
17:30 Sveboelle- VS -FC Vestsjaelland
19:00 Naestved- VS -HB Koge
Portugal - Segunda Liga
17:00 Sp.Covilha- VS -Olhanense
17:00 Feirense- VS -FC Porto B
17:00 Sporting CP B- VS -Aves
18:00 Santa Clara- VS -Beira-Mar
18:00 Atletico- VS -Vitoria de Guimaraes B
18:00 Leixoes- VS -Tondela
18:00 Oliveirense- VS -Benfica B
18:00 Maritimo B- VS -Chaves
18:00 Oriental- VS -Farense
Singapore - S.League
13:30 Balestier Khalsa FC- VS -Hougang United FC
Bosnia-Herzegovina - Premier League
17:00 Travnik- VS -FK Mladost Velika Obarska
17:00 Celik Zenica- VS -FK Velez Mostar
17:00 Olimpik Sarajevo- VS -Borac Banja Luka
17:00 Slavija Sarajevo- VS -Sloboda Tuzla
17:00 Radnik Bn- VS -Zeljeznicar
19:00 Zrinjski Mostar- VS -Vitez
20:00 Siroki Brijeg- VS -FK Zvijezda
Brazil - Cup
00:30FT Vasco da Gama1:1ABC
Costa Rica - Primera Torneo de Invierno
23:00 C.S. Cartagines- VS -Municipal Perez Zeledon
23:00 Deportiva Carmelita- VS -CS Uruguay
Macedonia - Prva Liga
17:00 Pelister- VS -Rabotnicki
17:00 Shkendija 79- VS -Renova
17:00 FK Bregalnica Stip- VS -Fk Metalurg Skopje
17:00 FK Sileks- VS -Teteks
19:00 FK Vardar Skopje- VS -FK Turnovo
Germany - 3. Liga
19:00 Stuttgart II- VS -Regensburg
19:00 Unterhaching- VS -Hallescher FC
19:00 St.Kickers- VS -Chemnitz
19:00 Duisburg- VS -Bielefeld
19:00 Preußen Muenster- VS -RW Erfurt
Germany - Regionalliga North
18:00 FT Braunschweig- VS -Braunschweig II
Germany - Regionalliga Northeast
18:30 Magdeburg- VS -Babelsberg
Germany - Regionalliga Southwest
18:00 SpVgg Neckarelz- VS -Wormatia Worms
19:00 Saarbrucken- VS -SVN 1929 Zweibruecken
19:00 Koblenz- VS -Hoffenheim II
19:00 Pirmasens- VS -Homburg
19:00 Hessen Kassel- VS -Freiburg II
Kenya - Premier League
14:00 Sofapaka- VS -Mathare United
15:00 AFC Leopards- VS -Muhoroni Youth fc
Latvia - Virsliga
17:00 FK Jelgava- VS -L. Metalurgs
17:00 FS Metta/LU- VS -FC Skonto Riga
Mexico - Copa MX Apertura grp. 1
02:00FT Queretaro FC2:2Altamira FC
Mexico - Copa MX Apertura grp. 2
04:00FT Monterrey2:1San Luis
Mexico - Copa MX Apertura grp. 3
04:00FT Tijuana1:1Deportivo Tepic
Mexico - Copa MX Apertura grp. 4
04:00FT Dorados2:2Leones Negros U. de G.
Mexico - Copa MX Apertura grp. 5
02:00FT Necaxa0:0Puebla
Mexico - Copa MX Apertura grp. 6
02:00FT Atlante0:3Toluca
02:00 Atlante- VS -Toluca
Mexico - Copa MX Apertura grp. 7
02:00FT Lobos de la BUAP1:1Veracruz
Montenegro - Telekom 1. CFL
17:00 Berane- VS -Mogren
17:00 Grbalj Radanovici- VS -Zeta
17:00 Rudar P.- VS -FK Bokelj
17:00 FK Lovcen- VS -Buducnost P
17:00 Mornar- VS -Petrovac
17:00 Mladost Podgorica- VS -Sutjeska
Poland - 1. Division
16:30 Dolcan Zabki- VS -Flota Swinoujscie
17:00 Pogon Siedlce- VS -Stomil Olsztyn
17:00 Olimpia Grudziadz- VS -Plock
17:00 GKS Tychy 71- VS -Miedz Legnica
19:00 Chrobry Glogow- VS -Wigry Suwalki
19:00 GKS Katowice- VS -Chojniczanka Chojnice
19:00 Sandecja Nowy Sacz- VS -Termalica Bruk-Bet Nieciecza
19:46 Zaglebie Lubin- VS -Bytovia Bytow
Poland - 2. Division
17:00 Stal Stalowa Wola- VS -Siarka Tarnobrzeg
17:00 Gornik Walbrzych- VS -Nadwislan Gora
17:00 MKS Kluczbork- VS -Rakow Czestochowa
17:00 Okocimski KS Brzesko- VS -Puszcza Niepolomice
17:30 Stal Mielec- VS -KS Legionovia Legionowo
18:00 Wisla Pulawy- VS -Rozwoj Katowice
18:00 Sosnowiec- VS -Limanovia Limanowa
19:00 Energetyk ROW Rybnik- VS -Znicz Pruszkow
20:00 Kotwica Kolobrzeg- VS -Blekitni Stargard
Russia - Professional Football League Ural-Povolzhye
15:00 NoSta- VS -Spartak Yoshkar Ola
16:00 KamAZ- VS -FC Chelyabinsk
16:00 Rubin Kazan 2- VS -Lada Togliati
Russia - Professional Football League Zone Center
16:30 Vybor-Kurbatovo- VS -Zvezda Ryazan
17:00 Metalurg Lypetsk- VS -Vityaz Podolsk
Russia - Professional Football League Zone South
16:00 FK Taganrog- VS -Dinamo Stavropol
South Africa - Premier Soccer League
19:30 University of Pretoria- VS -Free State Stars
19:30 Mamelodi Sundowns FC- VS -Orlando Pirates
19:30 SuperSport United- VS -Mpumalanga Black Aces
19:30 AmaZulu- VS -Bloemfontein Celtic
19:30 Platinum Stars- VS -Kaizer Chiefs
Thailand - Premier League
13:00 Osotspa Saraburi FC- VS -Chiangrai United
Tunisia - Ligue I
17:30 Zarzis- VS -JS Kairouanaise
17:30 Etoile Metlaoui- VS -CS Hammam-Lif
17:30 CS Sfaxien- VS -Avenir de La Marsa
17:30 Esperance- VS -US Monastir
!